Sportovní úspěchy našich studentů v 1. pololetí školního roku 2017-2018

Dne 21.12.2017, Pavel Novák


Školní sportovní rok byl zahájen v září okresním kolem středoškolského atletického poháru, pokračoval přespolním během, stolním tenisem, basketbalem, republikovým finále v házené, sportovním lezením, silovým čtyřbojem a skončil předvánočním krajským finále ve volejbalu.

Atletický pohár

21. 9. 2017 se utkalo deset týmů o středoškolský atletický pohár, z nichž družstvo naší školy složené z Davida Altnera (S1B), Karla Františka Dolejšího (E1C), Martina Fišera (E3), Josefa Kořínka (S4), Jana Krtka (E3), Zdeňka Maška (D2), Karla Lanka (E4), Robina Soukupa (4ME), Jakuba Šoury (E3) a Adama Virta (3ED) se umístilo na druhém místě a získalo stříbrný pohár.

Přespolní běh

Sportovní maraton pokračoval 9. 10. 2017 okresním finále v přespolním běhu. Soutěžilo jedenáct družstev žáků středních škol, naši žáci vybojovali 5. a 2. místo. Na druhém místě byli Dominik Beneš (S1A), Martin Fišer (E3), Martin Fuchsig (E3), Josef Kořínek (S4) a Zdeněk Langmaier (D2).

Stolní tenis

Dne 17. 10. 2017 se sešlo sedm družstev v okresním finále ve stolním tenisu v tělocvičně Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem. Naši školu reprezentovali Matěj Dušička (E1C), Václav Hanzlík (S4), Jakub Kodeš (E3) a Pavel Vaníček (E3) se ziskem 3. místa.

Basketbal

31. 10. 2017 hostila sportovní hala SPŠ, Ústí nad Labem, Resslova 5 šest družstev okresního finále v basketbalu. Na stříbrný stupeň vítězů dosáhlo družstvo naší školy, a to Ondřej Bína (E1B), Petr Bohuslav (D4), Jan Gabriel (S1A), Matěj Hahn (E1B), Jakub Jiránek (S1A), Tomáš Jiránek (S1A), Jan Korpala (S4), Jan Mráz (S2A), Martin Petrásek (S2A) a Vojtěch Šimek (E3). 14. 11. 2017 se konalo krajské finále v basketbalu ve sportovní hale v Teplicích. Naše družstvo složené z Ondřeje Bíny (E1B), Jana Gabriela (S1A), Matěje Hahna (E1A), Jakuba Jiránka (S1A), Jana Mráze (S2A) a Martina Petráska (S2A) skončilo na šestém místě, do soutěže se přihlásilo šest družstev.

Házená

Největší úspěch mají za sebou Michal Burgr (S2A), Jan Durček (1ES), Matěj Hahn (E1B), Jan Heřmanovský (1ES), Stanislav Krpálek (E1B), Matouš Lank (E1B), Daniel MacRae (S2B), Matěj Poláček (S1B), Adam Průša (A3), Vít Rakušan (E1C), Marek Šuma (E1A), Radim Vosický (E1A) a Rudolf Vršovský (S1B). V republikovém finále v házené středních škol, které se konalo 29. 11. – 1. 12. 2017 v Rožnově pod Radhoštěm, obsadili šesté místo. Cestě do Rožnova předcházelo krajské finále v Lovosicích dne 8. 11 2017. V kategorii chlapců se přihlásily dvě školy, Gymnázium Teplice a SPŠ, Ústí nad Labem, Resslova 5. Jejich vzájemný zápas skončil vítězstvím naší průmyslovky poměrem branek 33 : 12. Dne 15. 11. 2017 pokračovala kvalifikace na republikové finále, kde naši hráči se střetli se středoškoláky z Prahy, ti ale neměli šanci, naši vyhráli poměrem branek 26 : 22. Chlapci z průmyslovky postoupili do republikového finále s dalšími pěti družstvy, které vzešly z okresního a krajského finále a následné kvalifikace na republikové finále, ale výsledek už znáte.

Sportovní lezení

21. 11. 2017 bylo uspořádáno okresní finále ve sportovním lezení na Hudy lezecké stěně v Ústí nad Labem. Třetí místo si odneslo smíšené družstvo ve složení Eva Balcarová (D2), Jan Kadlec (E3) a Karel Lank (E3), museli bojovat s konkurencí dalších deseti družstev.

Silový čtyřboj

O druhé místo v okresním finále v silovém čtyřboji se zasloužili Bohumil Miláček (4ITB), Tomáš Kubín (4ITB) a Adam Jansta (1ITA). Soutěž se konala 8. 12. 2017 v tělocvičně Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem za účasti šesti družstev.

Volejbal

Výborný výsledek si připsali Karel František Dolejší (E1C), Tomáš Koranda (S2A), Pavel Kovář (S1A), Matouš Lank (E1B), Daniel Novák (S1A), Matěj Pokorný (S2A), Adam Průša (E3) a Matyáš Šťástka (S3A), kdy 13. 12. 2017 v krajském finále ve volejbalu ve sportovní hale Městského gymnázia a ZŠ v Jirkově stanuli na stupních vítězů.

Našim sportovcům děkujeme a přejeme další úspěchy nejen na poli sportovním. Poděkování patří také vedoucímu jednotlivých týmů Mgr. Václavu Šonkovi.