Dálkové studium

Informační schůzka pro dálkové studium (obor Elektrikář-silnoproud) se koná dne 31.8.2020 od 16:00 v přednáškovém sále střediska Stříbrníky - Výstupní 2.

Další informace můžete zjistit na e-mailu dalkovestudium@spsul.cz.

RIO 2019 RES STŘ

Mistrovství světa středních škol v plavání – Rio de Janeiro 2019

 

Šestice žáků Střední průmyslové školy, Ústí nad Labem, Resslova 5 vyjede 17. května na Mistrovství světa středních škol v plavání do Ria de Janeira. Tuto čest si družstvo vyplavalo vítězstvím na mistrovství České republiky středních škol. Chlapce čekají náročná závodní klání na tratích 50 a 100 metrů ve všech plaveckých disciplínách. Závody se uskuteční v plaveckém bazénu Maria Lenk Aquatics Centre, který byl postaven pro Letní olympijské hry 2016.

V rámci společensko-kulturních akcí bude výprava prezentovat školu, město, kraj a Českou republiku ostatním účastníkům z 24 zemí světa. Velké poděkování patří zejména Ústeckému kraji za poskytnutou finanční dotaci. Velkou podporu má plavecké družstvo díky městu, škole a Ústecké akademii plaveckých sportů. Velký dík patří také sponzorům (Jutta, Mikov, pivovar Falkenštejn, Capsicolle), kteří chlapce podpořili řadou věcných a upomínkových předmětů, které jsou typické pro Ústecký kraj.

Dne 16.05.2019, Jaroslav Mareš


První místo v závodu dračích lodí 2019 RES


Družstvo žáků (a jedné žákyně) naší školy zvítězilo v letošním závodě dračích lodí, pořádaném opět v loděnicích ve Vaňově. Pod vedením zkušeného kouče Petra Pasky jsme tak získali další vítězství v řadě.

Za zmínku stojí také to, že někteří z žáků byli ze čtvrtého ročníku, a na závod si odskočili po ranním absolvování maturitního testu z českého jazyka.

Odkaz na video z akce.

Dne 07.05.2019, Pavel Novák


Naši žáci opět zvítězili v Energetické maturitě RES


Jako každý rok se naši žáci oboru elektrotechnika zúčastnili akce Energetická maturita, kterou v areálu elektráren Tušimice pořádá náš partner - Skupina ČEZ. Tentokrát soutěž proběhla ve dnech 24. - 26. dubna 2019.

Po třídenním programu poučných přednášek a exkurzí přišel na řadu test znalostí. V něm dva naši účastníci ze třetího ročníku Vladimír Macháček a Lukáš Petříček obsadili první a druhé místo. Opět se nám tedy podařilo obhájit prvenství v této prestižní soutěži. Kluci, děkujeme za bezchybnou reprezentaci školy.

Článek skolečnosti ČEZ o této akci.

Mgr. Bc. Pavel Novák, zástupce ředitele

Dne 29.04.2019, Pavel Novák


Krajské kolo Soutěže v programování, již 33. ročník! STŘ

Vítězství našich žáků ve dvou kategoriích.

Ve čtvrtek 25. dubna uspořádalo středisko Stříbrníky krajské kolo Soutěže v programování.  Jednalo  se již o 33. ročník této soutěže (čtvrtým rokem pořádaný naší školou). Postupové soutěže se zúčastnili převážně vítězové okresních kol z celého Ústeckého kraje. Nechyběli tak například zástupci z průmyslovek Chomutov, Děčín, Varnsdorf, gymnázií Most, Ústí nad Labem, Roudnice atd. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a to programování webu, programování mikrořadičů a programování desktopových aplikací dělené na mládež a žáky (určeno pro ZŠ).

Pro všechny účastníky byl připravený oběd, občerstvení a pro medailisty hodnotné ceny. Vítěze pak čeká postup na republikové finále. A jak to všechno dopadlo? Programování webu vyhrál s velkým bodovým odstupem náš žák Jan Plechatý, druhý byl Jakub Kubát (oba 4ITA), třetí místo Vít Petřík (SPŠ Chomutov).  V kategorii programování mikrořadičů zvítězil opět „domácí“ a to Jan Lupčík (2ITA), druhé místo Ošlejšek (SPŠ Chomutov), třetí Jiří Stibor (2ITA). Programování mládež vyhrál Petr Zahradník (Gymnázium Stavbařů), kategorii programování žáci Pavel Falta (Gymnázium Roudnice n. L.). 

Mgr. Kamil Balín

Dne 29.04.2019, Aleš Kučera


Hejtman Ústeckého kraje ocenil žáka školy. RES

Karel Novák v prosinci loňského roku poskytl první pomoc nezletilé osobě, která utrpěla zranění při dopravní nehodě a zachránil jí tak život. Chování sedmnáctiletého Nováka ocenili na místě zdravotníci a také minulý týden hejtman Ústeckého kraje.

Karla, jehož cílem je v budoucnu práce u Policie ČR, přivítal společně s ředitelem Střední průmyslové školy Jaroslavem Marešem a náměstkem pro školství Petrem Šmídem hejtman Oldřich Bubeníček ve své pracovně.

Hejtman Karlovi poděkoval a předal mu pamětní list s medailí.

Dne 21.04.2019, Jaroslav Mareš


Druhý závod v projektu PrOJETÍ světa elektromobility s vodíkem RES

V pátek 29. 3. 2019 se v rámci projektu PrOJETÍ světa elektromobility s vodíkem uskutečnila pracovní schůzka s naším partnerem Freies Gymnasium Penig na akademické půdě ČVUT Děčín. Během tohoto setkání si žáci společného česko-německého týmu vyměnili zkušenosti se stavbou RC modelu na hybridní pohon a stanovili další společný postup, zejména s ohledem na sobotní závod.

V sobotu 30. 3. 2019 se pak ve sportovní hale v Maroldově ulici v Děčíně konal druhý zkušební závod v rámci výše uvedeného projektu. Náš tým během závodu získával při řešení problémů další velmi cenné zkušenosti se stavbou modelu.

Projekt bude v letošním roce uzavřen finálním závodem 18. 5. 2019, tentokráte v německém Chemnitz pod patronátem Technische Universität Chemnitz.

Ing. František Svoboda

Dne 09.04.2019, Pavel Novák